Daha Hızlı Video İzlemek ve Oyun Oynamak İçin İpuçları

İnternette video izlerken takılma veya dolmama problemleri, oyun oynarken lag oluşması hepimizi çileden çıkarıyor. Peki çözümünü öğrenmek ister misiniz?

Hayatımızın her alanında internete bağlı hale geldik. Ülkemiz alt yapısının son dönemde düzeliyor olması ve 4.5G teknolojisinin dünyada ilk kez deneyimleniyor olması özellikle sürekli online hayat süren bizler için hayati önem taşımakta. Günlük haberleri edinebildiğimiz gazetelerin yerlerini online gazeteler almış durumda uzun zamandır. Son dönemde de televizyonun yerini internet yayınları almışa benziyor. Eskiden AGB gibi televizyon reyting sonuçlarıyla uğraşan firmalar varken şimdi online izlenme sayılarına göre bir videonun başarısı belirlenebiliyor.

Hal böyle olunca gün içinde televizyon izlemek yerine sevdiğimiz yayınların videolarını daha sonra online izlemek çok daha avantajlı hale gelmektedir. Son dönemlerde televizyonda izleyecek bir şey bulamayıp sadece bilgisayar oyunlarına yönelen kişiler de 4.5G hizmetinden oldukça memnun. Fiber hızını evlerimize bile taşıyabilen bu teknoloji takılma yaşamadan online oyun keyfi sürmemizi de sağlıyor. Ancak yine de takılmalar ve donmalar gibi durumlarla baş edebilmeniz için sizin için Çevrimiçi daha hızlı video izlemek ve oyun oynamak için ipuçları konusunda ufak bir araştırma yaptık.

Bencil Olun

Bencillik pek önerilmeyen bir kişilik özelliği olsa da söz konusu olan WiFi bağlantınız ise ciddi derecede bencil olmanız önemlidir. Komşunuzun sizin modeminizden bağlanıyor olması normal bir internet gezinmesi için büyük bir sorun oluşturmayabilir ancak söz konusu film izlemek ya da oyun oynamak ise kesinlikle takılma yaşamamanız için modeminizi kendinize özel saklayın. Bir modemden birden çok bilgisayarın ya da cihazın bağlı olması internet hızınızı düşürüyor olacak ve doğal olarak da filmin en heyecanlı yerinde donma sorunu ile karşılaşıyor olacaksınız.

Manyetik Alan

Modeminiz üzerinden kablosuz bir internet alıyorsanız her türlü manyetik alandan etkilenmeniz mümkün. Evinizde çalışan bütün motorlu cihazlar bir miktar manyetik alan yaratırlar. Ancak bu manyetik alanların en büyüğünü çamaşır makinesi çalışırken yaratır. İçerisindeki metal yoğunluğu ve dönüş prensibiyle çalışıyor olması bir manyetik dalga boyu yayar. Modeminiz de farklı bir dalga boyu ile cihazınıza yayın gönderiyor olduğu için iki manyetik dalga çakışır ve birbirlerinin sinyal gücünü zayıflatırlar. Eğer çamaşır makinesi sinyal üzerine kurulu bir sistemle çalışıyor olsaydı modem olan alanlarda performans gösteremezdi. Yani özetle çamaşır makinenizden en az 20 metre uzağında olmayan tüm modemler bu manyetik alanlardan etkilenir. Çamaşır makinesi çalışmadığı zamanlarda oyun oynayarak bu donma sorunu ile baş edebilirsiniz.

Kablo Gücü

Çevrimiçi daha hızlı video izlemek ve oyun oynamak için ipuçları listemizde son madde ise Ethernet kablolardır. Kablosuz olarak istediğiniz internet hızına ulaşamıyorsanız modeminizin arkasına takacağınız ve internet akışını WiFi üzerinden kabloya çevireceğiniz durumlar sorunu giderecektir. Hiçbir çevresel etmenden etkilenmeyen bir bağlantı ile sorunsuz film izleyebilir dilerseniz de oyun oynayabilirsiniz.

CEVAP VER