Cumhurbaşkanının Kararıyla TiB Kapatılacak!

Cumhurbaşkanı R.T Erdoğan’ın da katıldığı Yüksek Düzeyli Ekonomi Toplantısında Cumhurbaşkanı TiB’in kapatılacağını söyledi.

 

Fetullahçı terör örgütünün darbe girişiminden sonra pek çok özel sektör kurumunun kapısına kilit vuruldu. Ayrıca devlet kurumlarında pek çok görevli FETÖ mensubu olduğu için görevden atıldı. Bu gün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılım sağladığı Yüksek Düzeyli Ekonomi Toplantısı’nda Telekomünikasyon İletişim Bakanlığının kapatılacağını açıkladı.

 

Terör örgütü pek çok kamu kurumuna ve kuruluşa sızdı. Erdoğan ise bu kurumların tek tek temizleneceğini, açık çatlağın bir an önce kapatılacağını belirtti. Bu kurumlar arasında TiB’de var ve gereken işlem burada da yapılacak. Darbe girişiminden sonra bu kurumla alakalı yapılması gerekenleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,” FETÖ’nün yürüttüğü faaliyetleri önceden tespit etmek için güçlü istihbaratın temellerinin atılması şart. Pek çok kurumda görevden almalar gerçekleşti, bu görevden almalar olumlu sonuçlar doğuracaktır. Mesela TiB kapatılacak. Çünkü FETÖ’nün pislik çevirdiği yerlerden birisi de orası. Burası kapatıldıktan sonra çalışanlarıyla alakalı hazırlıklarımızı yaptık, ne gerekiyorsa onları yapacağız.” Şeklinde açıklamada bulundu.

 

TiB’in ne zaman kapatılacağı şuan net değil. Ancak ülkede büyük çaplı bir temizlik sürerken fazla uzun süreceğini düşünmüyoruz. Hükümet ve Cumhurbaşkanımız neredeyse bütün mesailerini bu konunun üzerinde geçiriyorlar. Fazla uzun sürmeden kapatıldığına dair bir açıklama gelecektir. FETÖ’ne yönelik operasyonların ve aynı şekilde PKK ve diğer bölücü unsurlara karşı kullanılacağını da umut ediyorum.

CEVAP VER