Call Of Duty: Black Ops III

Oyun dünyasının klasiklerinden olan Call Of Duty’nin bu sene çıkarttığı Black Ops oyunu efsaneler arasına girmeye aday. İlk çıkan oyunlarını hatırlıyorum da, sanki 240p’de film izler gibiydi ama muhteşem zevkliydi… Sanki gerçek bir savaşın içinde gibi hissederdim. Özellikle Sniper’i alıp karakterin nefesini tutup atış yaptığı anlar gerçekten güzel olurdu. Nereden geldiği belli olmayan kurşunlar, sniperler, bitmek tükenmek bilmeyen çatışmalar, patlatılan tanklar. Aslında ilk oyundan beri sanki bir film kurgusunun içinde gibiydik. Ancak çıkan bu son oyun Hollywood filmlerini aratmıyor. Oyunun hikayesinden midir, aksiyon sahnelerinden midir bilemiyorum ama ciddi anlamda dehşet bir aksiyonun içine düşeceğiniz garantisini verebilirim.

Call Of Duty: Black Ops III

Oyunun yapımcısı olan Treyarch firması bu hikayede bizleri 2065 yılına götürüyor. Black Ops’de gelişen olaylardan 40 yıl sonrasını konu alan yeni hikayede bilim ve teknolojide devasa gelişmeler var. Artık savaşta insanların yerini çoğunlukla makinelar, insansız hava araçları, süper askerler ve yarısı robotlaşmış insnalar var. Tabi teknoloji bu kadar gelişince muhalifler sessiz kalır mı ? Elbette ki kalmıyorlar ve isyancılar da ortaya çıkıyor.

Call Of Duty: Black Ops III

Karakterimiz uzuvlarını kaybetmiş bir yarı insan robot. Açıkcası bu pek hoşuma gitmedi. Tamamen insan olan bir karakter olsaydı daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca bir diğer hoşuma gitmeyen nokta ise önceki oyunlar ile hiçbir hikaye bağlantısı bulunmaması.

Call Of Duty: Black Ops III

Ancak oyunun satışlarına bakıldığı zaman bağımsız hikaye ve robotların CoD’un zirveye oturmasında bir engel olmadığını gösteriyor. 6 Kasım 2015’de çıkışını yapan CoD: Black Ops 3 yeni bir rekor kırdı. Daha önce en hızlı satılan oyun olarak rekoru elinde tutan CoD bu sefer geliriyle zirvede.

Tam olarak 550 Milyon dolar kazanan oyun rekor bir satışa imza atmış durumda. Ayrıca grafik ve oyun mekaniğiyle oldukça ilgi çekici. Sinema sektörünü geride bırakan bir yapıt da diyebiliriz.

Tüm bunlar bir kenara. 2016 yılında nasıl bir oyunla karşımıza çıkacaklarını düşünmeden edemiyorum. Çünkü bu oyunla CoD oyun dünyasında çıtayı baya bir yukarılara taşıdı.

CEVAP VER