BTK Tarafıdan Adil Kullanım Kotaları Arttırılıyor

Türkiye’de ki internet kullanıcıları hayattan bezdiren AKK ile ilgili BTK’dan açıklama geldi. AKK iyileştirilip kaldırılacak!

 

Günümüz teknolojisinde ülkemizin ayak uyduramamasının bana kalırsa en büyük nedenlerinden birisi olan AKK, günümüz tüketicisinin ihtiyaçlarına da uymayan ve teknolojiden geri kalmışlığı anımsatan en gereksiz engellemelerden birisiydi. Sonunda AKK tarihe karışacak.

 

İnternet kullanıcıları tarafından defalarca imza kampanyaları düzenlendi, sosyal medyada kullanıcılar bu duruma defalarca dikkat çekmeye çalıştı. Haber siteleri ise bu durumdan prim yaparak binlerce yalan haber yayınladılar, söylentiler ortaya çıktı ve sonunda bu durum meclisin gündemine girdi. Adil Kullanım Kotası (AKK) için gerekli düzenlemeler yapılması amacıyla BTK görevlendirildi. Dün ise BTK’dan beklenen haber geldi, yapılan açıklamada Adil Kullanım Kotası ile alakalı bir karar yayınlandı.

 

Aşağıdan AKK ile ilgili BTK’nın resmi iyileştirme kararını sizler için paylaşıyoruz. Açıklama sizin için yeterli mi yorumlarınızı da merak ediyoruz.

Linkte yayınlanan duyuruyu BTK’nın resmi sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fBasın+Bülteni%2fBTK-Adil-Kullanim-Noktasi-09-09-2016.pdf

Kaldırılması konusunda verilen kararı ben yanlış görüyorum çünkü 2018 yılına kadar uzatılamaması gerekirdi. Bana kalırsa internet servis sağlayıcılar (Türk Telekom, Super Online vs.) 2018’e kadar kullanıcıyı sömürmeye devam edecek, 2018 yılından sonra fiyat artışına giderek daha büyük sömürecekler. Ancak internet her gün gelişen bir teknoloji bakalım 2018 yılı bizlere neler getirecek. Bu konuda cidden sizlerin yorumlarını da merak ediyoruz.

 

Ayrıca BTK’nın bu kararında düzenlemeler ile alakalı kendi görüşlerinizi http://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kamuoyu-Gorusu/Adil-Kullanim-Noktasi buradaki link üzerinden gönderirseniz katılımcıların görüşleri sayesinde düzenlemede değişiklikler yapılıp günlük hayata geçirilmesi hepimiz için daha iyi olacaktır.

 

CEVAP VER