Black Desert Online’den Kötü Haber

Geçtiğimiz günlerde büyük bir heyecanla Black Deser Onlinenin tanıtım videosunu yayınlamıştık ve biraz oyun hakkında bilgi vermiştik. Ancak oyunun Türk oyunculara engel koyma kararı herkesi üzdü. Neyse yeni oyun arayışlarına devam edeceğiz artık.

Oyunun ön siparişi açıldı ancak Türkiye’den giren oyuncular ön sipariş bölümünü göremedi. Hemen arkasından firma bir açıkla yaptı ve Türkiye’de IP yasaklanmasından dolayı oyunun oynanmayacağı duyuruldu.

 

Firmanın lisanları Türkiye’de geçerli değil bu nedenle Türkiye’nin desteklenmediği ve Türk kullanıcıların engellendiği açıklandı. Firma bu durumla alakalı olarak “ Listede adı geçen ülkelere destek sunulmayacak ve IP adresleri engellenecek” duyurusunu yaptı.

 

Türkiye IP’si ile oyunu oynamak artık mümkün değil. Yasaklanan diğer ülkeler ise: Letonya, Estonya, Litvanya, Moldova oldu. Oyunu yasal olmayan yollardan oynamak mümkün. Bunun için bir VPN yada onun gibi IP adresinizi değiştirebileceğiniz bir program gerekiyor. Ancak para verdiğiniz bir oyunu bu şekilde oynamak hiç sağlıklı değil. Çünkü tespit edilirseniz yinede engelleyeceklerdir.

CEVAP VER