Bitcon Virüsleri Hakkında Detaylı İncelememiz !

Dgen.exe virüsü nedir ? Nasıl Temizlenir.

 

Bilgisayarınızın çok kasmaya başlaması, internetinizde aşırı yavaşlaması gibi durumlarda ilk yapmanız gereken şey bu virüsün bilgisayarınıza bulaşıp bulaşmadığını kontrol etmek olmalıdır. Çünkü dgen virüsü bilgisayarınızı maksimum derecede zorlar ve kotalı internet kullanıyorsanız kota aşımınız birkaç saat içerisinde gerçekleşir.

 

Dgen.exe virüs mü ? Evet pek çok antivirüs programı tarafından virüs olarak tanınmaktadır.

 

Dgen.exe Malware virüsleri grubuna girer.

 

Dgen.exe virüsünü tanıyan antivirüsler hangileridir ?

– Dr.Web CureIT

– Avira

– Avast

– Nod 32

 

Bulaşıp bulaşmadığını nasıl Anlarım ?

 

Görev Yöneticisi > Hizmetler sekmesinde dgen.exe hizmetini bulmaya çalışın.

Diğer Belirtileri nedir ?

 

Bilgisayarınız çok kasmaya başlar

CPU kullanımı %90 – 95 – 100 gibi seviyelerde çalışır

Bilgisayarınızda yavaşlamalar başlar.

Oyun oynarken hata almaya başlarsınız veya hiç açılmaz.

Programlar açılırken hata almaya başlarsınız veya hiç açılmaz.

Bilgisayar açılışında minder.exe hatası ile karşılaşabilirsiniz.

 

Dgen.exe virüsünü temizlemek için Dr.Web Curelt programını öneriyoruz.

 

Peki Dgen.exe virüsünün amacı nedir ?

 

Bitcon miner yani bitcoin üretimini sağlayan virüstür. Bitcon sanal para , sanal altın anlamına gelen sanal para birimidir. Virüsün amacı Bitcon üretimi sağlamaktır ve bu virüs bilgisayarınızı resmen köle gibi kullanmaya başlar. Ayrıca Trojan özelliğine sahiptir. Yani bilgisayarınızın kontrolü siber suçluların eline geçmiştir ve siber suçlulara aynı zamanda virüsün yaratıcısına para kazandıran bir virüstür.

 

Peki bu virüs bilgisayarlarımıza nasıl bulaşıyor ?

 

  • Reklam siteleri başta olmaktadır. Sizin izniniz olmadan otomatik indirme yapar bu siteler ve siz indirilen dosyayı açtığınız zaman bilgisayarınıza virüs bulaşmış olur. Ancak inen dosyayı açmadan direk silerseniz hiçbir sorun olmaz.
  • Film, Oyun, Program indirme sitelerinden: Güvenmediğiniz sitelerden film diye indirdiğiniz bir dosya bazen film olarak çıkmaz ve açtığınız zaman bilgisayarınıza virüs bulaşmış olur.
  • Torrent indirme sitelerinden: Torrent dosyasını bilgisayara indirir ve download işlemini başlatmaya çalışırsınız ancak indirdiğiniz dosya bir torrent değil dgen virüsüdür.

Bu nedenlerden dolayı bilmediğiniz sitelerden download işlemleri gerçekleştirmeyiniz. Sadece güvendiğiniz ve bilindik, büyük, tanınmış siteleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu gün çok eski program indirme sitelerinde bile bu virüs mevcut.

 

 

Önemli Uyarı :

 

Bu virüsler sayesinde bilgisayarınız hackerler veya istihbarat kurumlarının emri altına girmektedir. Ülkemiz tarafından yapıldığı sanılan hack saldırılarının çoğunluğu aslında yabancı hackerlar tarafından yapılmaktadır. Bu tarz virüsler sayesinde bilgisayarınıza erişip pek çok saldırıda sizi kullanırlar. Saldırıların yanı sıra bilgisayarınızda bulunan hiçbir şey artık size ait değildir. Kredi kartı bilgileriniz, projeleriniz ve sosyal medya hesaplarınız DeepWeb’de (Darknet) satışa çıkartılır ve madur duruma düşersiniz. Sizleri bir portföy olarak kullanırlar interneti ve kişisel bilgilerinizi sömürürler. Lütfen güvenliğiniz için incelememizde yazdıklarımızı dikkate alınız.

CEVAP VER