Bethesda Başkanı Fallout 4 Oyuncularıyla Tartıştı

Bethesda şirketinin başkanı Pite Hines, Fallout 4’den memlun olmayan, oyun içerisindeki tutarsızlıkları sorgulayan oyuncularla sosyal medya sitesi Twitter üzerinden tartıştı.

Olayın başında Jarret Jonston adlı Twitter kullanıcısı oyun içerisinde bir göreve takıldığını, “Oyunda Kid in a Fridge isimli görevi yaparken 200 yıl boyunca su ve yemek yemeden hatta kalmayı başarabilen Ghoul ismindeki çocuk bunu nasıl başardı ?” diye sordu.

 

Bethesda’nın başkanı Pite Hines ise oyuncuya samimi bir şekilde cevap verdi: “Mutantların ve zombilerin olduğu, post apokatiptik dünyanın içerisinde gerçekleşen olayların gerçekçiliğini tartışmak istemiyorum…”

 

Bu cevabın arkasından oyunun diğer kullanıcıları da Twitter üzerinden sorular sormaya başlasa da Pete Hines bu tutumundan vazgeçmedi. Kullanıcılar her ne kadar oyun olsada gerçekçilik ve tutarlılık olması gerektiğini savunurken Pite, oyunun yazarlarının görevleri oyuncuların eğlenebilmeleri ve küçük sürpizler bırakmalarının hakları olduğunu bu tarz konularla alakalı bir açıklama yapmasının gerekmediğini de söyledi.

CEVAP VER