Battlefield 1 Duyuruldu! Oyun 1. Dünya Savaşında Geçiyor

Uzun süredir yeni bir Battlefied oyunu bekliyorduk ve bu gün Battlefield 1 duyuruldu. Oyunda 1. Dünya Savaşı konusu işleniyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Activision ve Infinity Ward’ın geliştiriciliğini üstlendiği Call of Duty: Infinite Warfare fiyaskosu duyurulmuştu ve resmen oyuncular hayal kırıklığına uğramıştı. Bizde uzun bir makale ile tanıtımı sizlere duyurduk. Ancak CoD oyuncular tarafından efsane tepkiler aldı, oyun yapımcılarının olumsuz eleştirilerine maruz kaldı. YouTube’de ilk teaseri beğenmeme rekoru kırdı.

 

Battlefield 1 Duyuruldu! Oyun 1. Dünya Savaşında Geçiyor

 

Call of Duty ya da Battlefied serilerini oynayan oyuncuların ortak bir isteği var. Bu oyunculara bende dahilim. Uydurma senaryolar, bilim kurgu ve uzay kafasından çıkarak yeni nesil grafikler, oyun motoru ve oynanış ile eski tarihi savaşları konu alan, insanların göğüs göğse çarpıştığı bir oyun yaratmalarıydı. CoD bizi hayal kırıklığına uğratsa da Battlefied bu sefer bizleri sevindirmeyi başardı.

 

Aşağıdan resmi fragmanı inceleyebilirsiniz. Cidden şiddet ve savaş nasıl olurmuş görün !

Dün gece saat 23:00’da oyunun tanıtılacağını sizlere Battlefield 5 olarak duyurmuştuk ancak oyunun adı Battlefield 1 oldu. EA ve DICE’nin muhteşem sürprizi resmen benim bütün beklentilerimi karşıladı. Fragmanı izleyince oyuna, senaryoya ve grafiklere hayran kaldım. 1. Dünya Savaşını konu alan yapımda İtalya Fransa, Arap Çölleri (Trablusgarp olabilir.) ve Batı Cephesi bulunuyor. Ayrıca oyun içerisinde Türkçe dil desteği kesin olarak var. Seslendirmenin de Türkçe olacağı söylentileri yoğun olarak dolaşmakta. Ancak oyunun alt yazı ve Türkçe menü desteği kesin olarak bulunuyor.

Battlefield 1 Duyuruldu! Oyun 1. Dünya Savaşında Geçiyor

Oyun 1. Dünya savaşında geçtiği için o dönemde savaşlarda kullanılan ne kadar mühimmat varsa hepsini görebileceğiz. Eski model uçaklar, tank ve toplar, atlı askerler, dipçik ile birebir savaş, kürek, lav silahı ve hatta kılıç bile kullanılacak. Ciddi anlamda insanların savaştığı, kanın oluk oluk aktığı şiddetli bir savaş içerisine gireceğiz. Günümüz grafikleri ile oldukça gerçekçi olacağına hiç şüphem yok. Ayrıca oyun içerisinde 64 kişinin girebileceği online modunda haritalarda bulunacak. Oyun bütün platformlar için 21 Ekim 2016’da çıkışını yapıyor. Oyun için ön sipariş verirseniz 18 Ekim tarihinde erken erişim sağlayarak oynayabilirsiniz.

Battlefield 1 Duyuruldu! Oyun 1. Dünya Savaşında Geçiyor

Oyunun fiyatına bakacak olursak yine çok diye sitem edeceğim. Ancak yapacak bir şey yok o kadar istedik ve sonunda yaptılar. Origin üzerinden oyunu satın aldığınız zaman 59 Euro gibi bir fiyat ödemek zorundasınız. Ayrıca Early Enlister Deluxe Edition versiyonunu almak isterseniz 79 Euro ödemeniz gerekiyor. Bu paket ile Red Baron Pack (Sanırım Nazilerin efsane pilotu ve uçak filosu.) Lawrence of Arabia Pack ve 5 Battlepack sizlere veriliyor. Collector’s Edition paketi ise oyunun en pahalı ve en bol içerikli paketi. Paketin fiyatı 219 Dolar, paket içerisinde Early Enlister Deluxe Edition bulunuyor. Ayrıca bir tane 14 İnç büyüklüğünde özel oyun figürü, bez poster, iskambil kağıdı destesi, haber güvercinlerinin taktığı tüp, metal kutu, özel DLC ve özel bir yama ile birlikte veriliyor.

Battlefield 1 Duyuruldu! Oyun 1. Dünya Savaşında Geçiyor

Dün gece 23:00’da tanıtılan Battlefied 1 ile alakalı bildiklerimiz şuan için bu kadar. Ancak E3 ve Gamescom’da oyun hakkında çok farklı detaylar ortaya çıkacaktır. Oynanış videoları yayınlanacaktır.

CEVAP VER