Assassin’s Creed’in Yeni Oyununda Mısıra Gidebiliriz!

Uzun süredir yeni bir oyun hakkında haber alamadığımız Assassins Creed’de yeni gelişmeler var. Filmin ardından oyun gelebilir!

 

Biz filmiyle alakalı yeni görüntüler beklerken oyun hakkında sızıntılar ufaktan başladı. Yeni çıkan söylentilere göre oyun Antik Mısır’ı konu alabilir. Ayrıca yeni oyunun adıyla alakalı çıkan söylentiye göre Assassin’s Creed Empire olacak. Oyunun geçeceği dönem ise Firavun’un hüküm sürdüğü döneme geliyor. Oynayacağımız karakter ise bir köle!

 

Firavun döneminde ezilen, zulüm gören köleleri savunmak amacıyla bir kölenin bütün kinini kullanarak suikastler düzenleyeceğiz. Ayrıca oyun Antik Mısır’da olduğu için bazı olağan üstü güçlerimizde bulunacak. Bu güçlerden birisi kendi kartalımız sayesinde bütün haritayı rahatça izleyebileceğiz ve haritada bulunan her şeyi keşif edebileceğiz.

 

Şuana kadar sızıntıda hoşuma gitmeyen tek detay oyunda Ezio karakterinin bulunmaması. Efsanenin unutulmasını istiyorlar ama unutanın kanı kurusun. Yeni karakterin devam edecek olan serinin yeni efsanesi olması isteniyor. Bu yüzden yeni Assassin’s Creed Empire için oldukça fazla uğraşılıyor. Oyun 2017 yılında büyük ihtimalle sonbahara doğru piyasaya sürülecek. Oyunun bu kadar geç piyasaya sürülmesinin nedeni oyun motoru, haritalar, kaplamalar ve fizik motorunda köklü değişikliler yapılarak kusursuz hale getirilmek istenmesi. Ayrıca Assassin’s Creed Empire başlı başına bir seri olarak karşımıza çıkarılacak 3 oyunluk yeni bir serüven diyebiliriz. Serinin senaryoları arasında bağlantı kurulacak.

 

CEVAP VER