Assassin’s Creed Syndicate

Ubisoft’un efsane oyunu Assassin’s Creed’in her sene gelmesine hepimiz alıştık. Her sene çıkarılan yeni bir Assassin’s Creed oyunu aslında çoğu tartışmaları da beraberinde getiriyordu. Oyun içerisinde buglar oluşuyor, kaplamalar beğenilmiyor veya oyun mekaniği yetersiz geliyor. Bazen Assassin’s Creed’ın devasa haritası bile yetersiz gelebiliyordu. Bu sene ise çıkan söylentiler Ubisoft’un yeni Assassin’s Creed oyununu 2017’de çıkarması yönünde.

 

Ubisoft’un bu kararının altındaki neden ise oyunculara kusursuz bir Assassin’s Creed deneyimi yaşatmak istiyor olması. Yeni çıkacak olan oyun bu sefer Mısır’da geçecek. Oyunun kod adı ise “İmparatorluk” olarak belirlendi. Şu sıralar henüz geliştirme aşamasındaki oyunun geç çıkmasının en büyük nedenlerinden biride oyun mekaniğinin de geliştirilmesi. Umuyorum ki yapay zeka da geliştirilir. Çünkü oyun içerisinde askerlerden çok rahat kaçabiliyoruz. Adamın dibindeki duvarda gizleniyoruz ama dönüp bakmıyor bile. Biraz daha zorlu, daha aksiyonlu bir Assassin’s Creed oyununu kim istemez ki ?

Assassin’s Creed Chronicles: Chine Geliyor !

Oyun hakkındaki söylentiler bunlarla sınırlı değil. Diğer söylenti ise oyunun Roma’da geçebileceği ve üçleme olarak oyunculara sunulacağı yönünde. Assassin’s Creed bu sayede geniş bir coğrafyaya yayılacak ve Mısır, Yunanistan gibi bölgelerde de oynanılabilecek. Bakarsınız Kleopatra’yı görürüz, Mısır Piramitlerinin tepesine tırmanırız.

 

Oyunun geç çıkarılmasının ardındaki bir diğer neden de Watch Dogs 2’nin 2016’da çıkarılması olabilir. Watch Dogs’un devam niteliğindeki oyun San Francisco’da geçiyor ve Ubisoft tarafından geliştiriliyor.

 

Şuan için ciddi anlamda bir açıklama yapılmış değil. Bakalım ilerleyen dönemlerde Ubisoft tarafından ne gibi açıklamalar ile oyun hakkında bilgi sahibi olacağız.

CEVAP VER