iPhone X ile birlikte hayatımıza giren Apple’ın yüz tanıma teknolojisi Face ID’nin geliştirilme sürecinde Apple’ın profesyonel maske tasarımcılarıyla çalıştığı ve Face ID’nin kandırılmasının mümkün olmadığı aktarılmıştı.

Apple iPhone X modellerini yavaş yavaş dünya genelinde satışa sunarken iPhone X’in Face ID teknolojisinin de sahibi olmadan geçilip geçilmeyeceği araştırılıyor. Face ID’nin ne kadar güvenli olduğunun test edildiği bu çalışamlarda Apple’ın asla kandırılamaz dediği Face ID teknolojisi bir maske yardımıyla kandırıldı.

iPhone X’in güvenlik sisteminde ikizlerin Face ID güvenlik sistemini aşamayacağı aktarılmıştı ancak yapılan testler sonucunda ikizlerin Face ID sistemini kandırabildiği ortaya çıkmıştı. İkizlerin Face ID güvenlik sistemini aşmasının ardından güvenlik uzmanları maske yöntemiyle Face ID güvenlik sisteminin aşılıp aşılmayacanı test etmeye başladı.

Bkav Corporation tarafından yürütülen testler sonucunda Apple’ın asla kandırılamaz dediği Face ID güvenlik teknolojisi maskelerle kandırıldı. Daha önce Toshiba, Asus ve Lenovo gibi şirketlerin ürünlerinde kullandığı yüz tanıma teknolojisinin güvenli olmadığını ortaya çıkartan Bkav son araştırmasıyla birlikte Apple’ın Face ID teknolojisinin de güvenli olmadığını ortaya çıkartmış oldu. Apple konuyla ilgili açıklama yapmasa da Face ID teknolojisini daha da geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

CEVAP VER