Apple kısa bir süre sonra satışa çıkacak olan iPhone X modelinde kullanılan gelişmiş yüz tanıma sistemi Face ID’nin sorunsuz çalıştığını açıkladı.

Eylül ayının başında özel bir etkinlik düzenleyen ve bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtan Apple yeni iPhone modellerini satışa sunmaya başlamıştı. Kısa bir süre sonra iPhone X modelini de satışa çıkartacak olan Apple, iPhone X hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

iPhone X’in güvenlik sistemi olan Face ID’nin düşük isabet oranına sahip olduğu iddia edildi. Bloomberg’in haberine göre Apple daha fazla iPhone X üretmek için Face ID teknolojisinde yer alan parçaları azalttı ve üretim hızında artış sağladı. Bloomberg’in bu haberinin ardından Apple jet hızında bir açıklama yayınladı. Apple açıklamasında üretilen iPhone X modellerinde kullanılan Face ID sensörlerinde herhangi bir değişim olmadığını ve Face ID’nin düşük isabet oranına sahip olduğu yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Apple yetkilisi Bloomberg’in Apple’ın iPhone X’i daha hızlı üretmek için Face ID sensöründe değişikliğe gidip iPhone X’i daha çabuk üreteceği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını Apple’ın böyle bir hamle gerçekleştirmediğini belirtti.

CEVAP VER