Apple Türk Operatörle Anlaştı, Eski iPhone’sini Getirene iPhone 7 Verilecek

Sonunda Apple Türkiye’de değişim kampanyası başlatıyor. Eski iPhone telefonunuzu götürüp iPhone 7’nizi alabilirsiniz.

 

Apple bu değişim kampanyasını genelde Amerika’da uyguluyordu. Ancak bu yıldan sonra Türkiye içinde geçerli olacak gibi görünüyor. Çünkü bir operatör şirketiyle anlaşılmış ve bu operatör şirketi eski iPhone telefonlarınızı alarak sizlere yeni güncel tarifelerle iPhone 7 veriyor.

 

Değişim kampanyası ise iPhone 7’nin tanıtılacağı 7 Eylül tarihinden ortalama bir ay sonra duyurulmaya başlar ve kampanya detayları ortaya çıkar. Büyük ihtimalle ilerleyen dönemlerde diğer operatör şirketleriyle de aynı şekilde anlaşmaya varılabilir.

 

Apple’ın ürünleri zaten pahalı, ayrıca ülkemizde eklenen %51 vergi oranı da işin içine girdiğinde 3.500 TL gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen iPhone 7’nin bu tarz değişim kampanyalarıyla satılması maddi durumu el vermeyecek olan pek çok kişinin rahatlıkla akıllı telefon kullanmasını sağlayacaktır diye düşünmekteyim.

 

Şuan için hangi operatörle anlaşıldığı bilinmiyor ancak büyük ihtimalle ya Türk Telekom ya da Vodafone’dir gibime geliyor. Açıklama yapıldığında daha net bilgiler aktarbileceğiz.

CEVAP VER