Apple teknolojiyle ilgili olan kişilerin çok yakından takip ettikleri son derece başarılı bir teknoloji devidir. Apple kuruluşunun insan hayatına sunmuş olduğu hizmetler, içerisinde yaşamış olduğumuz çağ itibari ile önce hizmetler oluyor. Apple cihazlar son teknoloji ürünleri olarak birçok uygulamayı da kendiyle beraber bizlere sunuyor. Bunlardan birisi de Apple Music oluyor. Bu uygulama ile beraber İOS kullanıcıları, cihazlarından çok sayıda müziğe ulaşabiliyor. Uygulamayı cihazınıza kullanıcı profiliniz ile indirerek kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer profiliniz yoksa kısa sürede cihazınızda yeni bir profil kurulumu yapılabiliyor. Kurulum gerçekleştirildikten sonra Apple sizlere 3 aylık ücretsiz bir deneme sunuyor. Bu süre dolduktan sonra ise aile aboneliği, standart abonelik gibi seçeneklerle farklı ödemelerden oluşan seçeneklere kullanımınıza veriliyor. 4,99 $ ile 14,99 $ arasında değişkenlik gösteren seçenekler mevcut. Ancak bir sebeple uygulama aboneliğinizi iptal etmek isterseniz, bir takım yöntemleri uygulamanız gerekiyor.

Apple Cihazlarınızdan Apple Music Aboneliğinizi İptal Etme Yolu

Apple cihazınızda kullanmış olduğunuz müzik uygulamasının deneme süresi geçtikten sonra veya bir süreçten sonra ödeme yapmak istemeyerek iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu seçenek Apple cihaz kullanıcılarına sunuluyor. Otomatik olarak yenilenen Apple Music aboneliği iptali için adımları aşağıda sıralıyoruz;

  • iTunes’e girerek sağ üst köşede bulunan profil isminize tıklıyorsunuz. Açılan pencerede hesap bilgilerinin üzerine tıklayarak giriş yapıyorsunuz.
  • Hesap bilgilerinin ardından karşınıza sekmeler çıkıyor. Burada ayarlar menüsü altında “Abonelikler” bulunuyor. Burayı kullanarak Apple cihazınız ile abone olduğunuz uygulamalardaki abonelikleri yönetebilmeniz mümkün oluyor.
  • Son olarak girmiş olduğunuz sayfada; “Otomatik Abonelik” bulunuyor. Burada Apple Music uygulamanız için otomatik abonelik kapat kutusunu işaretliyorsunuz. Ardından gelen onay kutusunda; “Kapat” butonuna tıklıyor ve aboneliğinizi kapatıyorsunuz.

CEVAP VER