Apple iPhone’ın Pahalı Olduğu Ülkelerde Fiyat Düşürebilir

Dolar kuruna göre satılan iPhone’ler bazı ülkelerde oldukça yüksek fiyatlara satılmakta. Bu konuda bir açıklama Apple’ın Ceosu olan Tim Cook’dan geldi. Haberler iyi!

 

Apple’ın ürünleri ve özellikle telefonları diğer akıllı telefon üreticilerinin ürünlerine göre bazı ülkelerde oldukça pahalı fiyatlara satışa çıkmakta. Kalitesi ve üst sınıf bir telefon olmasından dolayı fiyatları her zaman dudak uçuklatan iPhone rekabete resmen yenik düştü. Samsung’un hızlı yükselişi, piyasaya yeni giriş yapan iddialı rakipler Apple’ın kararını tüketicinin lehine değiştirmesini büyük ölçüde etkiledi. Tim Cook hindistan’da NDTV’de yayınlanan bir programa katıldı ve yaptığı açıklamalar bizleri oldukça heyecanlandırdı.

 

Ülkelerde uygulanan vergi politikaları, dolar kurunun artışına değinen Tim Cook bu durumdan mağdur olan Apple hayranlarına sevindirici bir haber verdi ve bu konu üzerinde çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Apple'den Ücretsiz Kodlama Dersi Etkinliği

Bu konuşmanın yanı sıra CEO kalite konusuna da değindi. “Beğenmediğimiz, gurur duymadığımız hiçbir ürünü piyasaya sunmayacağız” diyerek piyasadaki Apple kalitesini bir kere daha hatırlattı.

 

Bu açıklamaların yanı sıra Apple’ın Hindistan’da kar marjını düşürdüğünü biliyoruz. Ancak buna rağmen telefonları hala çok pahalı. Gelişmekte olan ülkelerde bu tarz indirimler yapılacağını söyleyen Cook’un açıklamasından sonra aklımızda tek bir soru belirdi “ O ülkeler arasında Türkiye var mı?” ilerleyen dönemlerde mutlaka bunun cevabını öğreneceğiz.

CEVAP VER