Anonymous, Donald Trump’a Savaş İlan Etti

Dünyanın en ünlü hacker grubu Anonymous, ABD Başkan adayı olan Donald Trump’a karşı savaşacaklarını duyurdu.

 

Yaptığı saldırılarla dünyada adını duyuran Anonymous yeniden siyaset ile gündeme gelmeyi başardı. Bu sefer ABD Başkan Adayı olan Donald Trupm için bir video hazırladılar ve Trump’a karşı büyük bir savaş başlattıklarını açıkladılar.

 

Bir Anonymous üyesinin göründüğü videoda uzun süredir Trump’un kampanyasını takip ettiklerini ve fikirlerinden, konuşmalarından, kampanyalarından çok fazla rahatsız olduklarını belirttiler. Videoda “ Yürüttüğün iğrenç kampanyan, dehşet verici düşüncelerin sadece Amerika’yı değil bütün dünyayı şok etti. Seçmenlerinin bunları duymak istediğini savunuyorsun ama aslında kişisel hırslarından başka hiçbir şeyi savunmuyorsun.” Diye bir açıklama da yaptılar.

Bunun bir uyarı olmadığını ve top yekun savaş ilanı olduğunu, yetenekli kişilerin eylemlerine katılması gerektiğini aktardılar. Anonymous, Trump’un sitelerini çökertmeye, kampanyasını paramparça etmeye ve markasını – adını sabote etmeye başlayacaklarını duyurdu. Videonun kapanış cümlesi ise bilindik şekilde oldu: “Donald Trump, Bizi durdurmak için çok geç ! “

CEVAP VER