Google'den Yeni Reklam Modeli

4 Ekim 2016’da tanıtılmasını beklediğimiz Andromeda işletim sisteminin tüm detayları belli oldu. Android’in yerine Andromeda geliyor!

 

Google tarafından 4 Ekim tarihinde özel olarak düzenlenecek bir lansman ile bütün dünyaya tanıtılacak olan Andromeda işletim sistemiyle birlikte Nexus serisi de sona erip yerine Pixel serisi getirilecek. Serinin yeni öncüleri ise Google Pixel ve Google Pixel XL olarak karşımıza çıkacak.

 

Google’de değişim rüzgarı sadece Andromeda ile değil piyasada ki ürünleri Chromecats Ultra ile devam ediyor. Bu ürüne de 4K görüntü desteği getirilmesi bekleniyor. Ayrıca Google Home adında yeni bir cihazda karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak büyük lansman tabi ki Android için yapılacak ve Pixel telefonlar artık geçmişte kalacak.

Android Nougat 7.0’ın Son Önizleme Versiyonu Yayınlandı

Android Tarih mi Oluyor?

 

Andromeda’nın gelmesiyle birlikte Android’in güncellemeleri sona erecek gibi görünüyor. Android’in yerine getirilecek olan Andromeda işletim sistemi telefon, tablet, bilgisayar ve televizyonlarda kullanılabilecek bir sistem. Lafı fazla uzatmadan Andromeda’nın detaylarına giriyoruz.

 

Andromeda Nedir? Ne İşe Yarar? Yenir mi?

 

Andromeda bizim evrenimizdeki galaksilerden birisidir. Türkçe adının karşılığı zincire vurulan kız anlamına gelmekte. Google’ın yeni işletim sisteminin adı olarak belirlenmiş. Andromeda sayesinde tek işletim sistemiyle bütün cihazları kontrol edebileceğiz. Bu özellik kullanıcıya büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

 

Andromeda’yı Hangi Cihazlarda Kullanabilir?

 

Andromeda, Android ile Chrome OS’un birleştirildiği bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. Yani Android tabanlı tablet, telefon, tv, saat gibi pek çok alanda kullanabilirsek ayrıca Chrome OS işletim sistemine sahip Chromebook’larda da kullanılabilecek. Bu cihazlar arasında ortak bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak.

 

Andromeda’nın Android Kullanıcılarına Ne Gibi Katkıları Olacak?

 

Android sistemi telefonlar ve tabletlerde yaygın olarak kullanılsa da diğer cihazlarda neredeyse hiç tutulmadı diyebiliriz. Ancak Andromeda bütün cihazlara hitap eden bir işletim sistemi olacağı için pek çok farklı cihazda kullanılacak ve aynı işletim sistemini televizyondan akıllı saatlere kadar kullanabileceğiz.

 

Android İşletim Sistemini Kullanan Cihazlara Ne Olacak?

 

Görünüşe gire Android 7.0 Nougat getirilen son güncelleme olarak kalacak. Bunun dışında herhangi bir güncelleme getirilmeyecek ancak Andromeda işletim sistemini cihazlara kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. Şuan için bu konu netlik kazanmasa da böyle olacağını tahmin ediyoruz.

 

Andromeda’nın Çıkış Tarihi Nedir?

 

Google’ın düzenleyeceği lansman ile 4 Ekim 2016 tarihinde ilk duyurusunun yapılmasını bekliyoruz. Android 8.0 güncellemesinin yerine Andromeda getirilecek ve resmi çıkışı büyük ihtimalle önümüzdeki yıl gerçekleşecek.

 

Andromeda’da Ne Gibi Yenilikler Var?

 

En baştan beri sürekli üstüne basa basa söylediğimiz gibi tek işletim sistemiyle bütün cihazları yönetebileceksiniz. Yani telefonunuzda oynadığınız bir oyunu bilgisayarda da oynayabileceksiniz. Ayrıca pek çok iOS ve Mac’da da Andromeda sistemini görmemiz mümkün.

 

Ayrıca arayüzün kişiselleştirilebilmesi de beklediğimiz özellikler arasında. Ayrıca Android arayüzünden tamamen bağımsız bir arayüz kolaylığı saylayacağını düşünüyoruz. Alıştığımız Android işletim sisteminin Andromeda evrenine taşınmasını bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Andromeda’yı Hangi Cihazlar Destekliyor?

 

Şuan için bu konuda net bir şey söylemek imkansız. Ancak büyük firmaların pek çoğu bu işletim sistemi için çalışmaya başlamıştır diye düşünüyoruz.

CEVAP VER