Android'in iOS'dan İyi Olduğunun 10 Kanıtı

Google’ın geliştirdiği Android ve Apple’ın geliştirdiği iOS arasındaki rekabet gözle görülür derecede armış durumda. Peki en iyisi hangisi ?

Bilindiği gibi son dönemlerin mobil teknolojisi konusunda en kaliteli ve kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen telefon modellerinden biri de Android ve iOS telefonlarıdır.Kendilerine has birçok özellikleri bulunan bu harika 2 telefonların yine en belirgin özelliklerinden biri de sürekli rekabet halinde bulunmalarıdır. Evet kullanıcılara pek de belli etmemelerine rağmen Android ve iOS telefonları sürekli olarak teknolojik rekabetler vermektedir.

Bu nedenle birçok kullanıcılar doğal olarak Android veya iOS telefonları arasındaki genel farkların neler olduğunu merak edebilmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların yine büyük bir kısmı Android telefonlarının iOS telefonlarından daha iyi olduğu konusunda internet dünyasında araştırmalara yönelmektedir. İşte biz de bu yazımızda bu konuyu merak eden kullanıcılara sunarak bu önemli konu hakkında detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışacağız. Peki Android telefonlarının iOS telefonlarından iyi olduğunun 10 kanıtı nedir? dilerseniz hemen bu konu hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışalım.

 

İşte Android Telefonlarının İos Telefonlarından İyi Olduğunun 10 Kanıtı

  1. Android modelleri iOS modellerine nazaran daha geniş model kataloğuna sahip olmaktadır.
  2. Android telefonlar iOS telefonlarına nazaran daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.Dolaysıyla da her bütçeye doğrudan hitap etmektedir.
  3. Android telefonlar aynı zamanda kişiselleştirme özelliğine sahip olmaktadır.Bu özellik iOS telefonlarında bulunmamaktadır.
  4. Android telefonlar aynı zamanda widget uygulamalarına sahip olmaktadır.
  5. Çoklu işler yapma özelliği de bulunmaktadır.
  6. Launcher uygulamaları da bulunmaktadır.
  7. Aynı zamanda custom romlar sistemine de sahip olmaktadır.
  8. Android telefonlar google entegrasyonlarını da anında ve sorunsuz olarak etkinleştirebilmektedir.
  9. Android telefonlar çok daha fazla ücretsiz oyun ve uygulamaların barındırılabileceği bir depolama sistemine sahip olmaktadır.
  10. Android telefonlar aynı zamanda daha sağlam bir kasaya sahip olmaktadır.

Evet işte yukarıda da görüldüğü üzere Android telefonların birçok yönlerden iOS telefonlardan çok daha iyi olduğu görülmektedir. Dolaysıyla bu durum sonucunda ise birçok telefon meraklıları daha çok Android telefonlarını tercih etmektedir. Birçok özellikleri bulunan her iki kaliteli telefon modelleri de son dönemlerin en popüler telefonları olması ve bununla birlikte oldukça geniş depolama sahasına sahip olması nedeniyle de son dönemlerin en fazla tercih edilen telefonlarından olmuştur.

CEVAP VER