Android N'ın Özellikleri Nasıl Olacak?

Google’ın CEO’luğunu yapan Sundar Pichai, sosyal medya sitesi Twitter’dan attığı bir Twit ile Google Geliştirici Konferansının yapılacağı tarihleri duruyordu. Bu konferansta tanıtılacak olan Android N bekleyenlerini heyecanlandırmaya yetti. Konferans tarihi 18-20 Mayıs 2016 olarak belirlendi.

 

 

Google’ın konferansı ise Mountain View’de Shoreline Amfi tiyatrosunda yapılacak. Android Nutella ismiyle gelmesi beklenilen android işletim sisteminin cihazlara pek çok yeni özellik kazandırması bekleniyor. Önceki konumuzda sizlere hangi özellikleri beklediğimizi belirtmiştik.  En çok ilgimizi çeken ve beklediğimiz özellik ise düşük Ram’a sahip telefonların performansını arttırması olabilir.

 

Android Marshmallow henüz yeni yeni dağıtılmaya başlamışken pek çok akıllı telefon kullanıcısı güncellemeyi yetersiz buldu. Yeni nesil telefonlarda performansı ön plana çıkarması planlanan bu güncellemenin yetersizliği Android N ile kapatılabilir. Ayrıca Android işletim sistemli telefonların kolay arayüzü daha çok geliştirilip kişiselleştirilmesi kullanıcıların en büyük talepleri arasında.

 

Sabit arayüzden pek çok kullanıcı telefonlarını kişiselleştiremiyor. Android N sayesinde bildirim ışıklarının renklerini bile kişiselleştirebileceğimizi, daha çok kişiselleştirme ve performansa dayalı bir güncelleme olacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER