İlk olarak Android One ve Nexus kullanıcılarına yayınlanacak olan Android’in yeni versiyonu Nougat’ın yayım tarihi netleşti.

 

Android ne zaman yeni bir sürüm çıkarsa tabi ki merak edilen konu ne zaman çıkacağı, hangi telefonlar için yayınlanacağı ve ilk hangi akıllı telefonların güncellemeyi alacağı oluyor. Daha önce hangi telefonların güncelleme alacağını sizlerle paylaşmıştık. Ancak henüz net bir tarih verilmemişti. Android 7.0’ın hangi cihazlar için yayınlanacağı resmi Google kaynaklarından sızdırıldı.

 

İnternette sızdırma haberleriyle ün yapan Evan Blass, Twitter hesabında yaptığı paylaşımla güncellemenin Ağustos’da Android One ve Nexus modelleri için yayınlanacağını aktardı. Zaten güncellemeyi ilk olarak bu cihazların alacağını biliyorduk ama bu kadar erken bir tarih beklemiyorduk.

 

Ayrıca Evan Blass bir diğer açıklamayı da LG Nexus 5 için yaptı. Nexus 5 model akıllı telefonlar için Nougat güncellemesi yayınlanmayacağını duyurdu.

 

İlk olarak Ağustos’da yayımlanan Android 7.0 Nougat güncellemesi diğer cihazlar için Ekim ayından itibaren yayınlanmaya başlayacaktır.

CEVAP VER