Android 7.0 Nougat Güncellemesini Alacak Akıllı Telefonlar Belli Oldu

İlk olarak Nexus ve Android One modelleri için yayınlanacak olan güncellemenin diğer akıllı telefonlar için ne zaman güncelleme yapacağı açıklandı.

Şuanda liste tamamen doğru sayılmaz çünkü eklenecek veya çıkartılacak cihazlar olabilir. Ancak tamamen açıklandığı zaman doğruluğundan emin olabiliriz. Şuan için belirtilen Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak olan akıllı telefon listesini aşağıdan marka ve model şeklinde inceleyebilirsiniz. Bu telefonların dışında farklı modellerinde eklenebileceğini unutmayın.

Samsung:

Akıllı telefon piyasasının lideri olan Samsung’un pek çok modeline güncelleme ya gitmiyor yada çok geç gidiyor. Samsung sattıkları cihazlara sadece 24 ay güncelleme desteği veriyor. Şuan için Android Nougat 7.0 için resmi bir liste Samsung tarafından paylaşılmadı. Ancak çalışanların paylaşmış olduğu bilgiler ve şirketin politikaları doğrultusunda aşağıdaki Samsung modelleri güncellemeyi alacak.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge Plus

Samsung Galaxy A Serisi 2016

Ortaya çıkan haberlere göre Note 4 ile S5 için Android 7.0 Nougat güncellenmesi yayınlanmayacak. Tabi geç gelen bir güncelleme ile bu telefonlara da daha sonra güncelleme getirilebilir ama şuan için karar yayınlanmayacağı doğrultusunda.

 

LG

LG’de güncellemeler konusunda bütün akıllı telefonlarına yayınlayan ancak daha sonra güncellemelerden kaynaklı hatalar nedeniyle geri çekmesiyle bilinen bir marka. Güncellemeler hatalardan dolayı çok sonraki tarihlerde kullanıcılara sunuluyor.

Resmi olmayan tahminler ve bilgiler doğrultusunda güncelleme alacak akıllı telefonların listesi:

LG G4

LG G5

LG G5 SE

LG V10

Şuan için net olmasa da LG G3 için de Android 7.0 Nougat güncellemesi getirilebilme ihtimali var.

 

General Mobile

Android One ile bütün dünyada büyük bir tüketici kitlesine sahip olan General Mobile Android One’e dahil olmayan telefonları için Android 7.0 Nougat güncellemesini uygulayacak ve güncellemeyi alan bu modeller dünyada ilk Android 7.0’a sahip olan telefonlar olacak.

General Mobile GM 5 Plus

General Mobile 4G

 

Sony

Güncelleme konusunda sıkıntısız diyebileceğimiz nadir markalardan birisi. Güncellemeleri neredeyse hiç geciktirmeden eski model telefonları için  bile yayınlayan bir şirket olarak biliniyor. Aşağıdan güncellemenin verileceği akıllı telefon modellerini görebilirsiniz.

Xperia Z3

Xperia Z3 Compact

Xperia Plus

Xperia Z5

Xperia Z5 Compact

Xperia Z5 Premium

Sony Xperia X

Sony Xperia X Performance

 

Diğer orta segment Sony Xperia  X serisine dahil olan cihazlara daha sonraki tarihlerde güncelleme getirilmesi bekleniyor.

 

HTC

Güncellemeyla alakalı ilk açıklama HTC’den geldi ve ilk önce aşağıdaki modellerin güncelleme alacağı duyuruldu

HTC One M9

HTC One A9

HTC 10

 

Diğer modeller için ne zaman güncelleme yayınlanacağı veya yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor ancak Desire serinin güncel modelleri için Android 7.0 güncellemesi ileri tarihlerde yayınlanacaktır.

 

Huawei

Uygun fiyatı ve günümüz teknolojisine ayak uyduran telefonlarıyla telefon piyasasının etkili markalarından biri olmaya başlayan Huawei aşağıdaki modelleri için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlıyor:

Huawei Honor 5

Huawei P9

Huawei P9 Plus

Huawei Mate S

Huawei Mate 8

Huawei P8

 

Meizu

Akıllı telefon piyasasında fiyat ve performans açısından ürünlerini ön sıraya çıkarmayı başaran Meizu, Android 7.0 Nougat güncellemesini aşağıdaki telefonlar için yayınlayacak:

Meizu Pro 5

Meizu Pro 6

Meizu M3 Note

Meizu Mx5

Meizu Mx 6

 

Motorola

Eskiden Google ile iş ortaklığı yapan Motorola güncelleme konusunda oldukça başarılı bir marka olmuştu. Şu sıralar Lenovo bünyesine katılan Motorolanın Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayacağı modeller aşağıdaki cihazlardır. Liste resmi olmamasına rağmen bilinmekte.

Moto X Force

Moto X Style

Moto X Play

Moto Z

Moto G4

Moto G4 Plus

 

Lenovo

Şuan için Lenovo’dan resmi bir açıklama gelmedi ancak söylentilere göre aşağıdaki modeller Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak:

Lenovo K5

Lenovo K5 Note

Lenovo A7010

Lenovo Vibe C

Lenovo Vibe P1

Lenovo Vibe S1

 

Xiaomi

Ülkemizde ve dünya çapında fiyat performans açısında öne çıkan markalardan biri olmayı başaran Xiaomi android güncellemelerini pek fazla önemsemiyor. Şuan için şirketten resmi bir açıklama gelmedi ancak bir yıl içerisinde tanıtılan satışa sunulan bütün modeller için güncelleme yayınlanacağı söylenmekte.

CEVAP VER