Adil Kullanım Kotası Resmen Kaldırılabilir!

Türkiye’de internet kullanıcılarını canından bezdiren, ismi adil kendisi hiçte adil olmayan malum kullanım kotası sonunda kaldırılabilir.

 

Ülkemizdeki hız sorunları alt yapının gelişmesiyle büyük ölçüde aşılmış olsa da AKK hala başımıza bela olmaya devam ediyor. İnterneti kaplumbağa hızına çeken lanet kotaya karşı Turkcell Superonline, Türksat Kablo İnternet ve Vodafone Net’in yanı sıra Serbest Telekominikasyon İşletmecileri Derneği üyesi olan bütün şirketler ortaklaşa bir karara varıp tüm şirketlerin kullanacağı ortak bir alt yapı kurulacağını duyurdu.

 

Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ile birlikte TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak ortak bir toplantı düzenleyerek açıklama yaptılar. Kurulacak olan Ortak Alt Yapı Şirketi sayesinde adil kullanım kotasından kurtulabiliriz. Türk Telekom’dan hala ses seda yok. Arada beni arıyorlar “Adil kullanım kotasını her ay kat 3 katı kadar aşıyorsunuz 15 TL daha size yerleştirelim kotanız yükselsin.” Diyorlar.

 

Kurulacak yeni Ortak Alt Yapı Şirketi, Elektronik Haberleşme Kanunu ve Rekabet Kanununa uygun bir şekilde düzenlenecek. İnternet hizmetleri daha hızlı ve kaliteli şekilde vatandaşa sunulacak. Tabi bu durumda AKK’ın da kaldırılması yapılacak projeler arasında.

CEVAP VER