BTK Tarafıdan Adil Kullanım Kotaları Arttırılıyor

Türkiye’de ki bütün internet kullanıcılarının rahatsız olduğu uygulama AKK kaldırılmış olabilir.

 

Pek çok internet kullanıcısını isyan ettiren, adı adil kullanım kotası olan ancak kendisi hiçte adil olmayan saçma uygulamadan kurtulmuş olabiliriz (BAYA BAYA GÖMÜYORUM !) Dünya üzerinde sadece Türkiye’de uygulanan adil kullanım kotası, belirli bir limitten sonra internetinizi yavaşlatıyordu. Bu kotanın arttırılması veya kalkması karşılığında ise internet servis sağlayıcılarına (TTNET, Super Online gibi.) yüksek miktarlarda her ay ödeme yapmanız gerekiyordu. Ulan zaten en dandik interneti en yüksek fiyata kullanan biziz daha da içine ediyorlar. Son dönemlerde herkesin sinirlerini bozan Adil Kullanım Kotası ile ilgili imza çalışmaları başlatılmıştı ancak ülkenin farklı yerlerindeki kullanıcıların bu kota uygulanmasından etkilenmediği ortaya çıktı.

 

Otomatik olarak çalışan ve belirli bir kota dolumundan sonra devreye giren uygulamanın bazı kesimlerde etkin olmaması adil kullanım kotasının devre dışı bırakılma ihtimalini güçlendirdi. Ancak bende daha dün adil kullanım kotasına yakalandınız diye bir uyarı çıktı nasıl oluyor onu da anlamış değilim.

 

Şuana kadar ne BTK’dan nede diğer internet servis sağlayıcılarından herhangi bir açıklama gelmedi.

 

Ülkemizde bu dandik internete hem yüksek fiyatlar ödeyip hem de kotalı kullanmak zorunda bırakılıyoruz ancak Güney Kore’de tüm şehre ücretsiz internet verilmesi için yeni bir uygulama başlattı. İnsanlar Güney Kore’de internet için bundan sonra para ödemek zorunda kalmayacaklar. Neyse biz hem GSM operatörleri hem de internet servis sağlayıcıları tarafından fiberlenmeye devam edelim arkadaşlar…

CEVAP VER