PUBG Sistem Gereksinimleri

 

PUBG, açık ara farkla dünyanın en çok oynanan savaş oyunları arasında yer alıyor. Peki oldukça popüler olan bu oyunun sistem gereksinimlerinin neler olduğunu merak etmiş miydiniz? Sizler için buna değindik.

PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Birçok kişinin bildiği gibi, PUBG; dünyanın en çok kullanılan oyun satma sitesi Steam’de satışa sunuluyor. Birçok kişi oyunu satın alarak indiriyor ve daha sonra kuruyor. Ancak oyunda başarılı olmak için oyunun sistem gereksinimlerini iyi bilmek gerekiyor.

29.99 USD’ye satın alabileceğiniz bu oyun, en düşük sistem özellikleri bakımından dikkat çekiyor. Özellikle oyunu indirip bilgisayarınıza kurmadan önce; özelliklerini incelemeniz yararınıza olacaktır. 6 GB Ram özelliğine sahip bir cihazda oyunu kullanmanız avantajınıza olacak. Bunun yanı sıra PUBG 64 BİT Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde kullanılabiliyor. 11 X sürümüne sahip olması yönüyle de pek çok oyundan ayrılıyor. İntel Core işlemcisi de oyun için önemli özellikler arasında bulunuyor.

Oyunu indireceğiniz aygıtın sağlaması gereken asgari özellikler yukarıda da belirtilmiştir. Oyunda sürekliliği sağlayabilmek için bu özelliklerin mutlaka sağlanması gerekiyor. Aksi halde oyuna bağlanmakta ve oyunda kalmakta çok fazla sıkıntı yaşayabilmeniz de mümkün.

PUBG Güncellenecek Mi?

Çeşitli sistem sorunları yaşayan ve bu sebepten ötürü oyunu indiremeyen pek çok kişinin sorduğu soruların başında ‘PUBG güncellenecek mi?’ geliyor. Sistemsel açıdan sorun yaşıyorsanız ve bu soru sizin için önemli ise, oyun geliştiricinin PUBG’yi daha anlamlı kılabilmek için sürekli olarak geliştirdiğini söyleyebiliriz. Oyunun byte’ları düşürülerek, sistemin daha hızlı çalışmasının sağlanması; geliştiricilerin başlıca amaçları arasında yer alıyor. Bununla beraber, aygıtınızın PUBG’yi indirmek için yeterince güçlü değilse FPS ayarlarını yükselterek de oyuna dahil olmanız mümkün.

Sisteminizin yeterince güçlü olması, oyun ile ilgili güncellemeleri karşılayabilmek için de oldukça önemli. Zira sisteminiz, asgari olarak oyunu indirmek için yeterli olsa da sistem güncelleştirmelerini yapmak sizin için oldukça zor olabilir. Bu sebepten ötürü, oyunu indirecekseniz güçlü bir cihaz kullanmanızı öneririz. PUBG oyununu oynayabilmek için siz de aygıtınızı değiştirebilir, ya da Steam üzerinden FPS ayarlarında değişikliğe gitmeyi seçebilirsiniz.

 

CEVAP VER