PUBG 2018 Yol Haritası Duyuruldu!

Hayatta kalmayı başaranlar;

PUBG oyuncuları için 2018 yol haritamızı hazırladık. 2 ay boyunca sıkı bir çalışmanın ardından, detaylı planlamalar yaptık ve şimdi bunları sizinle paylaşacağız. Piyasaya çıkalı 2 yıl oldu ve en gerçekçi ‘’Battle Royale’’ oyununu oluşturmak için gece gündüz hiç durmadan çalıştık. 2018 yılında, oluşturduğumuz ana temel üzerine çeşitli eklemeler yapıp bunları cilalayacağız. Oyunu geliştirmekle kalmayıp, hataları da yok edeceğiz.

İlkini mart ayında olmak üzere her iki ayda bir geniş çaplı bir güncelleme çıkartacağız. Bu güncellemelerle beraber yeni içerikler gelecek ya da var olan sistemlerde düzenlemeler yapacağız. İki ayda bir yapacağımız büyük güncellemeler dışında, küçük çaplı güncellemelerde sık sık olacaktır.

İlk hedefimiz, PUBG’nin estetik kısmını en üst düzeye getirmek. Şu ana kadar bununla ilgili detaylı çalışmalar yaptık, bundan sonrada aynı şekilde hız kesmeden devam edeceğiz. Aşağıdaki resimde yapılan değişikliklerin öncesi ve sonrasını görebilirsiniz.

 

Yeni İçerik ve Oynanış

Nisan ayında, test sunucularımızda 4 x 4 kilometrelik bir harita yayınlayacağız. Yeni haritada, maçlar daha kısa sürecek ve oyuncu yoğunluğu ise normalden daha fazla olacak. Bunun dışında en önemli özelliği ise çok daha hızlı bir oyun keyfi yaşatacak. Haritayı size erkenden sunmak istiyoruz. Çünkü sizin yapacağınız geri dönüşler ile birlikte yeni haritayı en mükemmel hale getireceğiz.

Bir diğer yeniliğimiz ise ‘’Emote’’ sisteminde yapacağımız değişikliklerdir. Kısa bir zaman içerisinde test sunucularında bu sisteme görebileceksiniz. Yeni sistem ile ilgili olarak yapacağınız geri dönüşlerle birlikte, Emote sayısını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu sistem ile ilgili yaptığımız çalışmaları aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

PUBG tasarım ekibi ile yeni oyun modları hususunda sürekli olarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Ancak bunlarla ilgili olarak maalesef şimdiden bilgi veremeyeceğiz. Bazı şeyler netleşince, konuyla alakalı olarak siz değerli oyuncularımıza gerekli bilgileri sunacağız.

2018’in ilk yarısında yapılacak en önemli değişikliklerden birisi ise yeni araçların eklenmesi… Bununla birlikte olarak silah setlerini arttırarak, yeni silahlar eklemeyi hedefliyoruz. Oyuna eklenmesi planlanan yeni silahlardan birisinin görünümü şu şekildedir.

Oyunda oyun içi arkadaş listesi, ana menüde sesli iletişim ve başarım gibi özelliklerde test için hazır bir halde. Ayrıca, oyun karakterlerinizi daha detaylı olarak özelleştirebileceksiniz. PUBG’ye yeni silah aksesuarları ile birlikte paraşütte eklenecektir.

Bir diğer planladığımız ve oyuncuları heyecanlandıracak sistem ise; uzuv ve araç delme… Bu sistem ile ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere… Oyunda aktif ettiğimiz zaman balistik sistemler en gerçekçi hale dönüşecek.

2018 yol haritamızın içerisinde bütün FPP ve TPP sistemlerinin komple yeniden tasarlanması da yer alıyor. Böylece daha akıcı ve çevre ile daha çok etkileşim halinde olmasını sağlayacağız.

Araç içine girme ve araçta iken koltuk değiştirme animasyonlarını da geliştiriyoruz. Ayrıca oyun karakterlerinizin, nasıl hareket etmesi yönündeki sistemi de değiştirerek sizlere daha geniş bir içerik sunmayı amaçlıyoruz.

PUBG’deki bütün paraşüt sistemini tekrar tasarlıyoruz. Artık paraşütler daha çok tepki verebilecek. Ayrıca silahlı ve silahsız savaş sistemlerini de büyük oranda geliştirip, daha gerçekçi olmasını sağlayacağız.

Optimizasyon, Güvenlik ve İstikrar

Yapacağımız bu yeniliklerin dışında en temek sorunumuzu elbette unutmadık. En mükemmel ‘’Battle Royale’’ deneyimi yaşamanız için gerekli olan akıcı, güvenli ve istikrarlı bir ortam sağlayacağız. Hilecilere karşı günlük olarak hareket edeceğiz ve onlarla olan savaşımız hız kesmeden devam edecek. Bu sorunları bir seferde halletmemiz elbette imkansız ancak en üst düzeyde bunları halletmek için çalıştığımızı da belirtmek istiyoruz.

 

 

CEVAP VER