General Mobile GM 8 Go ön inceleme

General Mobile GM8 Go inceleme makalesi ile sizlerin huzurundayız. GM 8 Go Android GO işletim sisteminden yararlanmakta ve bu yönü ile dikkatleri çekiyor. Başlangıç seviyesi işletim sistemi olarak kabul gören Android GO yüklü yeni GM cihazını MWC 2018‘de tecrübe ettik. Şimdi General Mobile GM 8 Go inceleme videosu ile biz kullanıcılara ne tür yenilikler sunuyor, hep birlikte görelim.

General Mobile GM8 Go Özellikleri

Arçelik‘in katkıları ile MWC 2018 teknoloji gezimiz hız kesmeden sürmekte. Android One platformu ile en son versiyon işletim sisteminden yararlanan General Mobile, GM 8 Go ile hem ülkemizde hem de dünya teknoloji pazarında kullanıcıların huzuruna çıkacak. Bununla beraber Arçelik’te de satışa sunulacak bu ürün hakkında bütün ayrıntıları sizlere gösteriyoruz.

Gayet hoş tasarımı sayesinde dikkatleri çeken akıllı telefon, ekran olarak 18:9 ile ilgileri çekmeyi başardı. Başlangıç seviyesi bir cihaz olmasına karşın GM 8 Go’nun sahip olduğu ekranı, çağımızın trendlerini elde etmeyi başarıyor. 5,5 inç ebatlarındaki IPS ekran +HD çözünürlüğe de sahip. Aynı zamanda bu ekranın CGG ile muhafaza edildiğini de belirtelim.

Arka bölümünde ise ana kamera ve telefonun parmak izi okuyucusu yer alıyor. Çerçeveli bir yapıya sahip olmasına karşın, mevcut çerçevenin ince olması sayesinde bu husus kesinlikle kötü bir izlenim yaratmıyor. Aynı zamanda 5,5 inç bir cihaz olmasına karşın, General Mobile GM8 Go avuca rahatça sığıyor ve kaliteli bir his uyandırıyor.

GM8 Go kamera özellikleri bakımından da f/p olarak da bekleneni veriyor. Arka kameraya 13 MP, ön kamera için de 5 MP‘lik bir sensörden yararlanılmış

Şimdi sırada diğer donanım özellikleri var; GM 8 Go, Mediatek liderliğinde üretilen MT6739 Quad Core ürününden kuvvet alıyor. RAM bakımından ise 1 GB RAM bizlere sunarken, telefon 16 GB depolama alanına sahip olarak kullanıcılar ile buluşacak. Depolama alanını dilerseniz microSD kartlar sayesinde 64 GB’ye kadar yükseltebilirsiniz.

RAM miktarı ilk görünüşte az gelmiş olabilir fakat Android 8.1 Oreo Go platformunun maksadı da bu. Bu cihaz 2 GB ya da üzeri bir RAM’e sahip olsaydı, zaten GM8 Go Android 8.1 Oreo işletim sisteminden yararlanacaktı. Özetle, işletim sisteminin donanım ile optimize olduğunu akıllardan çıkarmamak gerek.

General Mobile GM 8 Go Fiyatı

GM8 Go batarya açısından da gayet güçlü bir rakam ile karşımıza çıkıyor. 3500 mAh değiştirilebilir batarya ile telefon, uzun zaman boyunca batarya problemi yaşatmayacağını gösteriyor. Bağlantı açısından da micro USB’den yararlanarak cihazı GM Turbo şarj sayesinde kolayca şarj edebileceksiniz.

Bu noktada enteresan bir durumu da sizlerle paylaşalım. GM8 Go için üretilen bir sistem ile cihazın batarya limitini 5000 mAh‘e kadar yükseltebileceksiniz.

Birbirinden farklı renk seçenekleri ile altın, gri ve siyah modelleri ile piyasaya çıkacak. Bağlantı bakımından ise, Bluetooth 4.2 ve Wi-Fi 802.11 a/b/g/n olarak önümüze çıkıyor.

General Mobile GM8 Go ücreti ise tam olarak belli olmamak ile birlikte, yurt dışında 99 Euro, ülkemizde ise 700 liranın biraz üstünde olması bekleniyor.

General Mobile GM 8 Go Teknik Özellikler

İşletim sistemi: Android 8.1 Oreo

İşlemci: Mediatek MT6739 Quad Core

Bellek: 1 GB RAM

Depolama: 16 GB (64 GB’ye kadar arttırılabilir)

Ekran: 18:9 – 5.5 inç HD+ IPS

Parmak izi okuyucu: Var

Ana kamera: 13 MP

Ön kamera: 5 MP

Batarya: 3500 mAh

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2 ve FM Radio

 

CEVAP VER