Apple ID Kullanıcı Bilgileri, İnternette Sadece 15 Dolara Satılıyor

Siber suçlular tarafından ele geçirilen Apple kullanıcılarının ID giriş bilgileri, Dark Web’de 15 dolara satılıyor.  

Bir kimlik avi e-postası aldıysanız dikkat etmelisiniz. Çünkü siber suçlular tarafından Apple ID giriş bilgilerinizi çalıyor olabilir. Bu kişiler bilgilerinizi ele geçirdikten sonra 15,39 dolara Dark Web’de satışa çıkarıyor.

Kimlik Bilgileri Çok Daha Değerli

Konuyla alakalı bir uzmanın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ‘’Dark Web pazarlarından Dream, Point ve Wall Street Markette’ki üç farklı dolandırıcılıkla alakalı listeyi, NordVPN ekibimiz tarafından 5 – 11 Şubat 2018 tarihleri arasında incelendi. Ortalama bir satış fiyatı bulmak için listeler, kategorilere ayrıldı. Elde edilen sonuçlar ise gayet ilginçti. Paypal kimlik bilgileri, banka hesap bilgilerine göre daha değerli ve hesap bakiyesi de fiyatın artmasını sağlıyor. ‘’ şeklinde açıklama yapıldı.

Pasaport Bilgileri 60 Dolara Satılıyor

Siber suçluların ele geçirdiği Apple ID giriş bilgileri, Dark Web’de yaklaşık 15 dolar karşılığında satışa çıkarıyor. Dark Web’de satışa çıkarılanlar arasında çevrimiçi alışveriş hesaplarına erişim 10 dolardan, pasaport bilgileriniz 60 dolardan ve ebay hesapları ise 12 dolardan satılıyor.

Skype ve T-Mobile gibi iletişim hizmetleri, 10 dolardan daha az bir fiyata satılıyor.

Dark Web’ten, Western Union 101 dolara ve bankamatik kartı 67.50 dolara, kredi kartı bilgileri ise 50 dolara satın alınabiliyor. Çevrimiçi alışveriş sitesi bilgileri de çok talep görenler arasında. 15 dolara satın alan kişi 1500 dolarlık harcama yapabiliyor.

Dolandırıcılar, güvenilir kişilere kimlik avı bağlantıları içeren e-postalar gönderebilir. Bu yüzden doğrulamaya dayalı gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir.

CEVAP VER