2018 iPhone Modelleri ve Fiyatları

Apple’ın yeni IPhone modelleri için belirlemiş olduğu fiyatlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Kesin olmayan ama çıkan dedikodulara göre, yeni IPhone’lar için 1000 dolar fiyat talep edeceği konuşuluyor.

Apple, 1000 dolarlık IPhone X ile dilediği başarıyı yakalayabildi mi?

Geri bildirimler ve satışların haricinde yeni çıkan sızıntılara göre, Apple yeni IPhone’ları için 1000 dolar talep etmesi düşünülüyor. Eski raporlara dayanarak, Apple’ın yeni ürünü IPhone X için 999 dolardan fiyatlandıracağı belirtilmişti. Çıkan dedikodulara göre Apple hem IPhone fiyatlarını yükseltmeye hem de düşürmeye karar verdiği vurgulanıyor. Tabi ki durum biraz karmaşık gibi görünüyor.

Şu anda bulunan IPhone serisi yurt dışında şu fiyatlar ile satışı yapılıyor;

  • IPhone X 64 GB 999 dolar, 256 GB 1,149 dolar
  • IPhone 8 64 GB 699 dolar, 256 GB 849 dolar
  • IPhone 8 Plus 64 GB 799 dolar, 256 GB 949 dolar

Apple, 2018 model IPhone’unu piyasaya çıkardığı zaman IPhone 9 ya da IPhone 9 Plus olmayacaktır. Hatta IPhone 8 ile IPhone 8 Plus tasarımlarını dahi göremeyebilirsiniz. Apple bunların yerine, 3 yeni modelde de IPhone X’i ilham kaynağı yapacak. Beklenen fiyatları da şu şekilde olacak;

  • IPhone X Plus (yeni model) 999 dolar
  • IPhone X (2. Jenerasyon) 899 dolar
  • IPhone X SE (yeni model) 799 dolar

IPhone X SE ile fiyatı 100 dolar daha yükselecek. Dahası IPhone X, kimilerine göre IPhone SE2 olarak da tanımlanabilir. IPhone X’in LCD tabanlı ve tek kameralı şekli olması bekleniyor. Bunların her bir modeli için giriş seviyesi fiyatlarıdır. Bu yüzden en üst kademe depolama için 150 dolar daha ücret ödemeniz söz konusu olabilir. Bazı yerlerde IPhone 8 ile IPhone 8 Plus, fiyat bakımından indirimli olabilir. Orijinal IPhone X, satıştan çekilebilir. Bu sebeple IPhone X SE’nin satışları ile karşılaşmayacak. Eskiden yapılan araştırmalar, Apple’in IPhone fiyatlarını daha fazla arttırmayacağı biliniyordu. Bunun cevabını öğrenmek için eylül ayını beklememiz gerekecek. Yeni IPhone’ların net rakamları o zaman kesinlik kazanacak.

 

 

CEVAP VER