Outlast 2 Bambaşka Hikaye Ve Mekan İle Geliyor

Bu yıl çıkacak olan korku oyunları sayesinde korku ve gerilime doyacağız.

Oyuncuların son yıllarda korku oyunlarına olan ilgisi git gide artmakta. Buna bağlı olarak çok başarılı oyunlarda piyasaya sürülmeye başladı. Yıllardır bir sürü korku oyunu piyasa çıkıyor, hepsi birbirinden sağlam ve muhteşem gerilim vermeyi başarıyor. Bazen oyun kabusunuz olacak kadar korkutucu olabiliyor da. Bu seneki korku oyunları ise zirveyi oynayacak türden.

Korku oyunları sektöründe bir sürü yeni yapım var ancak biz sadece en başarılı ilk 5’i sizlere tanıtalım dedik.

İşte en başarılı ilk 5 korku oyunu:

Fridat the 13TH: The Game (Eylül 2016)

13. Cuma filmini hatırlarsınız. Bu filmin baş karakteri Jason’u oyunda da görüyoruz. Oyunun amacı ise hayatta kalmak. Oyun biraz Slander Man tadında ve gerilim, korku açısından oldukça başarılı. Ormanın içerisinde Jason gibi bir psikopattan kaçmanız lazım. Ayrıca oyunun en çok hoşuma giden özelliği ise oyun içerisinde Jason karakteri olup psikopatlıklar yapabilir, milleti kovalayabilirsiniz.

P.A.M.E.L.A

PAMELA oyunu Deus Ex ve Alien: Isolation’un karıştırılmış veya birleştirilmiş hali gibi bir oyun diyebiliriz. Uzun süredir baygın kalan ana karakterimiz uyandığında şehrin yaratıklar tarafından ele geçirilmiş olduğunu görür ve bu çökmüş ütopik dünyada hayatta kalma mücadelesi vermeye başlar. Oyun Open-Word şeklinde hatta kalma oyunu olarak piyasaya sürülecek. Şuan çıkış tarihi ile alakalı bir bilgi yok ancak yaz aylarında çıkarılması tahmin ediliyor.

Allıson Road

Allison Road bu sene en çok beklenen korku oyunlarından birisi. Bizdeki Silent Hill hayal kırıklığını giderecek, korkuyu ve gerilimi sonuna kadar yaşatacak bir oyun diyebiliriz.

Until Dawn: Rush of Blood

Oyun playstation VR için özel olarak tasarlanmış bir korku oyunu. Daha öncede VR için pek çok korku oyunu çıkarılmıştı ancak Unitil Dawn: Rush of Blood bu korku oyunları arasında zirveyi oynayacak. Zira Playstation VR sahiplerine göre oyun o kadar korkunç ki oynamaktan çekinen kişi sayısı hiçte az değil.

Outlast 2 (2016 Yılının Sonbahar Ayları)

Bu oyunu bilmiyorsanız oda sizin ayıbınız. Hatta bu zamana kadar ot gibi mi yaşadın diyorum!

Oynayanlar bilir Outlast korku oyunlarının babasıdır, efsanesidir. Outlast’ın ilk oyunundan itibaren herkes ikincisi gelmeli demeye başlamıştı bile. Sonunda Outlast’ın ikinci oyunu bu sene piyasaya sürülüyor. Yapımcının söylemine göre ise “ Outlast 2, acı çektirmeye geliyor.”

CEVAP VER