2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

2015 yılında akıllı telefon seçenekleri çoğaldı, yeni üreticiler akıllı telefon sektörüne girdi ve pek çok markanın akıllı telefonları ucuz veya pahalı fiyatlardan satışa sunuldu. Ayrıca iPhone, Samsung Galaxy S ve HTC One 9 yıla damgasını vurdu. Her ne kadar fiyatları çok yüksek olsa da satış rakamları tavan yaptı. Bu cihazların pek çoğu hakkında makaleler yazdık inceledik ve sizlere tanıtmaya çalıştık. Ancak asıl akıllı telefonlar 2016’da piyasaya çıkacak. Büyük bir hevesle sizlere anlatacağız.

 

2016 Yılında çıkarılması planlanan telefonların fiyatları oldukça yüksek olacak gibi görünüyor. Performans canavarı telefonlar devasa özellikler ile üretiliyor, ülkemizdeki vergiler ve Dolar /  TL farkı da yansıyınca fiyatlar tavan yapıyor.

 

 

HTC One M10

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

HTC, M serisini 2016 yılında da devam ettiriyor. HTC M9 gönüllerde taht kurmayı başarmıştı ve oldukça fazla satılmıştı. Sanırım HTC M9’un bu başarısı da serinin devam etmesini sağlayan etkenler arasında yer aldı. HTC M10 akıllı telefonunun MWC 2016 etkinliği sırasında tanıtılması düşünülüyor. Cihazın tasarımı da oldukça şık olmuş. Her zaman metal gövdeli telefonlara karşı bir zaafım vardı HTC beni bağlamayı başardı. Cihazın tasarımında metal gövde, parmak izi okuyan sersör, USB-C Type portu var. Telefonun teknik özellikleri ise oldukça geliştirilmiş gibi görülüyor. 4 çekirdekli Snapdragon 820’nin HTC One M10’da olması bekleniyor.

 

LG G5

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

LG alışılanın dışına fazla çıkmıyor. Tasarımda önceki G modellerinde kullanıldığı gibi metal bir gövde kullanılacak. Teknik özellik açısından büyük bir geliştirme söz konusu. Cihazda Snapdragon 820, Quad HD çözünürlükteki 5.6 inç ekran ve 21 MB arka kamera ile 8 MB çözünürlükte ön kamera olabilir.

 

Samsung Galaxy S7

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Samsung’un 2016 yılının yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S7 olacak. Galaxy serisi kullanıcıların beğenisini kazanmış ve her telefonu muhteşem özelliklerle gelen, beklenen bir seri. Cihazda bu sefer magnezyum gövde bulunacak. Ekranı ise 5.2 ve 5.5 inç olarak iki farklı model olarak satışa sunulacak. S7’de işlemcide iki farklı model Exynos 8890 ve Snapdragon 820 olarak satışa sunulacak.

 

Samsung Galaxy Note 6

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Galaxy S7 ile hemen hemen aynı donanımların kullanılması beklenen telefonla alakalı hiçbir bilgi verilmedi. Tahminler ve söylentiler üzerinden fikir yürütmeye çalışıyoruz ancak firmadan herhangi bir sızıntıda olmadı. Samsung Galaxy S7 ile neredeyse aynı özellikleri taşıyacağını bildiğimiz için tahmin yürütmek çokta zor olmuyor. Telefonda ön kamera 6 MP, arka kamera 21 MP özelliğinde olabilir. İşlemci olarak Exynos 8890 veya Snaptragon 820 kullanılabilir. Ram 5 GB olacak bu kesin bilgi arkadaşlar. Samsung Galaxy Note 6’nın çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir tahmin veya söylenti bulunmuyor. Tanıtım ve çıkış tarihi konusu gizliliğini korumakta.

 

 

ASUS ZenFone 3

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Teknoloji dünyasında adından fazlaca söz ettiren Asus, ZenFone serisine ilk olarak 2014 yılında başlamıştı. Güvenilirliği ve sağlamlığıyla bilinen Asus firmasının bu özelliklerini telefonlarına da yansıtacağından eminiz. 2016 yılında ZenFone 3 gelebilir. Cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde olacak; 4 GB RAM, parmak izi okuyucusu, Snapdragon 820, USB Type Portu. Telefon CES 2016 etkinliğinde ya da MWC 2016 etkinliğinde duyurulabilir. Şuan net bir bilgi yok.

 

iPhone 7

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Apple’ın 2016 yılı amiral gemisi iPhone 7 olacak. Her telefonu heyecanla beklenen iPhone serisi bu sene muhteşem özelliklerle gelecek gibi görünüyor. Pek çok söylenti var, su geçirmez olacak, şarjı iki gün dayanacak gibi. Kısacası bu yıl en çok değişimi iPhone 7’de göreceğiz. iPhone 7 iki farklı model ile karşımıza çıkacak. iPhone 7 ve ve iPhone 7 Plus şeklinde satıca sunulacak olan telefonun Plus modelinde ekran daha büyük olacak. Cihazların Eylül ayında duyurulacağı biliniyor. Zaten cihazların videosuda sızdırılmıştı. Cihazda yapılan değişiklikler şu şekilde: 3D Touch teknolojisi geliyor Home tuşu kaldırılıyor, safari destekli ekran, su geçirmeme özelliği, ayrıca su geçirmeme özelliği için IP68 sertifikası ile çıkması bekleniyor.

 

Sony Xperia Z6

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Sony yeni telefonu Xperia Z6’yı dört farklı model ile tanıtabilir. Cihazın teknik özelliklerine bakarsak eğer işlemci olarak Snapdragon 820 kullanılacak. Geçtiğimiz modellerde Snapdragon 810 işlemcide oldukça fazla ısınma sorunları yaşayan Xperia serisinde herhalde aynı işlemciyi kullanmazlar. Buların dışında telefon ile alakalı herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sony işleri sıkı tutuyor olmalı ki hiçbir sızdırma durumu da yaşanmadı.

 

Microsoft Lumia 960

2016’da Çıkarılacak Akıllı Telefonlar

Henüz üretileceği bile kesin olmayan Microsoft’un airal gemisi modeli Lumia 960, Windows 10 sistemi ile birlikte gelecek. Yazılımsal olarak tam bir düzene oturmayan Windows Phone’nın yeni telefonu Lumia 960’ın eksiksiz bir telefon olabileceği söyleniyor. Telefonda yeni yazılım, işlemci, PureView kamera, parmak izi teknolojisi gibi özelliklerde olabilir. Tasarımda metal kasanın tercih edilmesi bekleniyor.

CEVAP VER