2016 Yılında Beklenen Muhteşem 15 Film

2016 yılında sanırım sinemada süper kahramanların yılı olacak. Birbirinden farklı tam 15 tane beklenen film listeleyebildik.

 

2016 yılının daha ilk günlerini yaşarken beyaz perdeye bu yıl girecek olan süper kahraman, bilim kurgu yapımları oldukça ilgi çekici ve uzun süredir beklenen yapımlar. Bu yıl sanırım sinemalara baya bir para harcayacağız. Çünkü filmlerin hiç biri kaçırılacak gibi değil.

 

Aslında bu yıl pek çok film çıkacaktı ama biz en çok beklenenlere beraber bakalım dedik. Çünkü o kadar fazla film yapılıyor ki hangi birisini gidip izleyeceksin. Sonuçta zenginde değiliz. En çok beklenen, ilgi çeken ve tutulan yapımlara bakmamız gerekirse tam olarak 15 tane yeni film bu sene karşımıza çıkacak.

 

Captain America: Civil War (6 Mayıs)

 

Bu sene bol bol süper kahramanların kapışmalarına tanık olacağız gibi. Bu güne kadar beraber savaşan süper kahramanlar artık birbirleriyle düşman oluyorlar. Bu filmi mutlaka izleyin çünkü Amerika’nın en çok beğendiği süper kahraman Captan America’ya karşı benim favorim olan ukala Iron Man savaşıyor. Bu filmden sonra Iron Man’a ne eleştiriler gelecek kim bilir. Türkiye’de olsa vururlardı belki.

 

Asassin’s Creed (26 Aralık)

Asassin’s Creed Film Posteri Yayınlandı

Ubisoft’un efsane yapımlarından birisi olan, her oyunuyla milyonlarca oyuncuyu kendine bağlayan Asassin’s Creed bu sefer karşımıza beyaz perdede çıkıyor. Hikaye biraz değiştirilmiş olabilir ancak Michael Fassbander’ın başrol oyuncusu olması hepimizi sevindirdi. Sanırım bundan sonra hem oyunu hemde filmi sabırsızlıkla bekleyeceğiz.

 

X-Men: Apocalypse (27 Mayıs)

Eski Mısır’da tanrı olarak kendisini gösteren “ En Sabah Nur” isimli bir mutant yeniden canlanıyor ve dünyadaki diğer mutantların yaşayışlarından rahatsızlık duymaya başlıyor. Olaylar bu şekilde gelişiyor ve diğer mutantlar ile bir savaş başlıyor. Deneyimsiz ve genç mutantlarımız Mystique, Cyclops, Nightcrawler ve Jean Grey olarak bildiğimiz mutantlar bu güçlü mutanta karşı koymak zorunda kalıyorlar. Ancak film kadrosunda Wolverin’in olmaması hepimizi üzüyor.

 

Batman v Superman: Dawn of Justice (25 Mart)

Marvel’de nasıl İron Man ile Captain America birbiriyle mücadele veriyorsa burada da Batman ile Superman birbirine giriyor. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden birisi Batman v Superman oldu bakalım Gotham’ın delikanlısı Superman’ı yenebilecek mi ? Hep beraber izleyip göreceğiz.

 

Warcraft (16 Haziran)

Fragmanının geç gelmesi, yönetmenin baskıları sonucunda fragmanın yayınlanması gibi pek çok olayla adını duyurdu. Fragman yayınlandıktan sonra çok beğenildi ve milyonlarca insan tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Oyunun hikayesi düzgün bir biçimde senaryoya aktarılmışsa eğer Yüzüklerin Efendisini tahtından indirebilecek bir yapımla karşı karşıyayız.

 

Ice Age: Collision Course (22 Temmuz)

 

Bizim sincap yine iş başında. Eğzotik bir ortamda geçen hikayeyi yine sincap başlatıyor. Dünyanın değişen dengesi ve yaklaşan göktaşı tehlikesi sonucunda bakalım bizim ekip ne yapacak. Herkesin merakla beklediği animasyon filmi 22 Temmuz’da vizyona giriyor.

 

Fantastic Beasts and Where to Find Them (18 Kasım)

J.K. Rowling’in son yapımı olan ve Harry Potter filminin devamı diyebileceğimiz, sihirli bir dünyada geçen farklı bir hikayeyi anlatmakta olan bu filmi mutlaka izleyin. Filmin konusuna bakacak olursak Amerika’nın New York şehrinde yaşayan cadılar ve büyücüler ile ilgili gizli örgütte çalışan yazar Newt Scamander’ın başına gelen olayları ele almakta. Tabi ki tamamen kurgu şimdi öyle dedik diye yoksa gerçek mi diye düşünmeye başlamayın. Kitap yazıldıktan 70 yıl sonra Harry Potter tarafından okunmuştu bakalım filmde neler olacak.

 

Deadpool (12 Şubat)

Tanıdığımız en sorumsuz ve manyak süper kahraman olan Deadpool, bu yıl en çok beklenen yapımlar arasında. Bizde sabırsızlıkla bekliyoruz bu filmi. Bir an önce vizyona girse de izleyebilelim. Aksiyon sahneleri nefes kesici, kahraman komik ve manyak. Ayrıca sorumsuzlukta üstüne eklenince izlenesi bir film ortaya çıkmış. Vizyon tarihi ise 12 Şubat 2016 olarak belirlenmiş.

 

Suicide Squad (12 Ağustos)

DC Comics’in bu sene ikinci en iyi filmi diyebilirim. Bu sefer başrolde kötü adamlar var ve ortalık fena karışıyor. Ayrıca filmle birlikte yeni bir Joker doğuyor. Fragmanı izlediğinizde zaten “Joker’miydi lan o” tepkisini istemsiz şekilde veriyorsunuz. Harley Quinn ile kavuşmaya birkaç ayımız daha var.

 

Rogue One: A Star Wars Story (16 Aralık)

Star Wars'un RPG Oyunu Geliyor

Yeni Star Wars filmi The Force Awakens ile beyaz perdeye dönen Star Wars efsanesi bu sene ikinci filmini çıkarıyor. Bakalım ikinci film nasıl olacak. İlk filmde batırmadılar eğer ikinci filmde batırırlarsa Star Wars gibi bir yapıtı bu hale getirdikleri için çok olumsuz eleştiri alırlar. Umarım güzel bir film olur.

 

Doctor Strange (4 Kasım)

Marvel’ın 2016 yılı için beklenen ikinci filmi Doctor Strange olacak. Filmden şuan için fazla bir şey beklenmiyor ancak vizyona girdiği zaman yeni bir efsanenin doğuşuna şahitlik edebiliriz.

 

 

The Legend of Tarzan (14 Temmuz)

Çocukluğumuzun kahramanlarından biri olan Tarzan animasyon filmi yerine beyaz perdeye ciddi bir yapımla birlikte geliyor. Bu sefer Tarzan’ın hikayesi daha gerçekçi ve karanlık şekilde önümüze çıkıyor. Böyle bir senaryo ile Tarzan’ı izlemek oldukça heyecan verici olabilir.

 

The Hateful Eight (8 Ocak)

Quentin Tarantino hayranlarını buraya alalım. Bu yıl herkesin konuşacağı yeni bir efsane geliyor diyebilirim. Lafı fazla uzatmadan direk oyuncu kadrosunu da ekliyorum; L Jackson, Kurt Russel, Walton Goggins, Bruce Dern, Michael Madsen, Channing Tatum ve Tim Roth’un da bulunduğu kadroyla çekilecek olan film hakkında aslında hiçbir şey söylemeye gerek yok. Bu kadro ve Quentin Tarantino’nun işin içinde olduğu bir filmden kötü olmasını bekleyemeyiz zaten.

 

The Revenant (22 Ocak)

Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy gibi iki efsanenin oynadığı, bir kürk avcısının ayı tarafından feci şekilde yaralanıp hayatta kalma mücadelesi vermesine tanık oluyoruz. Umarız bu sene Leonardo DiCaprio Oscar alabilir. Yoksa bende geçen sene Leonardo’nun küfrettiği gibi Oscar ödül törenine küfredebilirim.

 

Creed: Efsanenin Doğuşu (8 Ocak)

En iyisini en sona sakladık arkadaşlar. Rocky serisini en az 5-6 kere izlemiş biri olarak söyleyebilirim ki uzun zamandır South Paw’dan sonra çekilen en iyi boks filmiyle karşı karşıyayız. Ayrıca filmde Sylvester Stallone’da var. Yeni bir Rocky doğuyor diyebilirim. Rocky bu sefer Apollo Creed’ın oğlu Adonis Creed’e antrenörlük yapıyor. Emin olun izlediğinize asla pişman olayacaksınız. Zaten Rocky serisini seven biriyseniz bu film için gün sayıyorsunuzdur.

CEVAP VER